Як задавати питання по-розумному

Eric Steven Raymond

Тирс підприємств

<esr@thyrsus.com>

Rick Moen

<respond-auto@linuxmafia.com>

Copyright © 2001,2006 Eric S. Raymond, Rick Moen

Переклад:

Переклад: Bahasa Якщо ви хочете скопіювати, дзеркало, перевести або уривок цього документа, будь ласка, див мій копіювання політики.

Відмова від відповідальності

Багато веб-сайти проекту посилання на цей документ у своїх розділах про те, як отримати допомогу. Це нормально, це використання ми збиралися - але якщо ви є веб-майстром створення такого посилання на ваш проект сторінку, відображати помітно поруч з посиланням зверніть увагу, що ми не в службу підтримки вашого проекту!

Ми навчилися на своєму гіркому досвіді, що без такого повідомлення, ми неодноразово чіплявся бути ідіотами, які думають, видавши цей документ дає наша робота, щоб вирішити все в світі технічних проблем.

Якщо ви читаєте цей документ, тому що вам потрібна допомога, і ви піти з враженням, ви можете отримати його прямо з авторів цього документа, ви один з ідіотів ми говоримо. Не питай нас питання. Ми просто ігнорувати вас. Ми тут, щоб показати вам, як отримати допомогу від людей, які насправді знаємо про програмне забезпечення або апаратних ви маєте справу з, а 99,9% часу, що не буде з нами. Якщо ви не знаєте напевно, що один з авторів є експертом про те, що ви маєте справу з, залиште нас у спокої, і всі будуть щасливі.

Вступ

В світі хакерів, якого роду відповіді, які ви отримаєте на технічні питання, залежить як від способу задавати питання, як на труднощі розробки відповідь. Це керівництво навчить вас, як ставити питання таким чином, швидше за все, вам задовільну відповідь.

Тепер, використання відкритих джерел стало широко поширене, ви можете отримати як хороші відповіді від інших, більш досвідчених користувачів від атак хакерів. Це гарна річ, а користувачі, як правило, тільки трохи більш терпимими роду невдач новачків часто. Тим не менш, розглядаючи досвідчені користувачі, як хакери в дорозі, ми рекомендуємо тут, як правило, найбільш ефективним способом отримати корисні відповіді з них, теж.

Перше, що потрібно розуміти, що хакери насправді, як складні проблеми і хороші, їжу для роздумів питання про них. Якщо ми цього не зробили, ми б тут не було. Якщо ви дасте нам цікаве питання жувати ми будемо вдячні вам, хороші питання стимулювання і подарунок. Хороші питання допомагають нам розвивати наше розуміння, а часто і виявити проблеми, які ми не помітили, або думали про противному випадку. Серед хакерів, «Хороше питання!" сильний і щирий комплімент.

Незважаючи на це, хакери мають репутацію для вирішення простих питань, з тим, що виглядає як ворожість або зарозумілість. Іноді схоже, що ми рефлексивно грубо новачків і невігласів. Але це не зовсім так.

Що ми, безкомпромісно, є ворожою до людей, які, здається, не бажають думати або робити свої домашні завдання, перш ніж ставити питання. Люди так багато часу раковини - вони беруть, не віддаючи, і витрачати час, ми могли б витратити на інше питання, більш цікавий і іншої людини більш гідної відповіді. Ми називаємо таких людей «переможених» (і з історичних причин ми іноді воно пишеться "lusers").

Ми розуміємо, що є багато людей, які просто хочуть використовувати програмне забезпечення, ми пишемо, і які не зацікавлені у вивченні технічних деталей. Для більшості людей комп'ютер всього лише інструмент, засіб для досягнення мети, вони мають більш важливі справи і живе, щоб жити. Ми визнаємо, що, і не чекайте, що все проявляти інтерес до технічних питань, які зачаровують нас. Тим не менш, наш стиль відповідей на питання налаштований для людей, які приймають такі інтерес і готові брати активну участь у вирішенні проблем. Це не зміниться. Це не повинно, якщо це так, ми стали б менш ефективно, що ми робимо найкраще.

Ми (в основному) добровольців. Ми беремо тайм-аут в активного життя, щоб відповісти на питання, і часом ми завалені ними. Таким чином, ми безжально фільтрувати. Зокрема, ми викидаємо на питання людей, які виявляються переможеними, щоб провести наше запитання-відповідь час більш ефективно, на переможців.

Якщо ви знайшли таке ставлення противний, поблажливим чи зарозумілим, перевірити свої припущення. Ми не просимо вас схиляти коліна до нас - насправді, більшість з нас хотілося б не більше, ніж мати справу з вами, як рівні і вітати вас в нашій культурі, якщо ви докладете зусилля необхідні, щоб зробити це можливим. Але це просто не ефективно для нас, щоб спробувати допомогти людям, які не хочуть допомогти собі самі. Це нормально і не знати, що це не нормально грати нерозумно.

Таким чином, хоча це не обов'язково вже бути технічно компетентним, щоб привернути увагу від нас, необхідно, щоб продемонструвати таке ставлення, що призводить до компетенції - попереджень, вдумливий, спостережливий, готовий бути активним партнером у виробленні рішення. Якщо ви не можете жити з такою дискримінацією, ми пропонуємо вам платити комусь за комерційний контракт на підтримку, а не просити хакерів особисто пожертвувати вам допомогти.

Якщо ви вирішите приїхати до нас за допомогою, ви не хочете бути одним з тих, хто програв. Ви ж не хочете здаватися, як один, теж. Кращий спосіб отримати швидкий і чуйний відповідь запитати його, як людину з розумом, впевненістю, і ключ, який тільки, трапляється, потребують допомоги на одній конкретній проблемі.

(Покращення даного керівництва вітаються. Ви можете надіслати пропозиції esr@thyrsus.com. Зауважимо, однак, що цей документ не призначений для загального керівництва мережевого етикету, і ми взагалі відкидати пропозиції, які спеціально не пов'язані з виявлення корисних відповідей у технічному форумі.)

Перш, ніж питати

Перш ніж задавати технічне питання по електронній пошті, або в групі новин або на дошці чаті сайту, виконайте наступні дії:

 1. Спробуйте знайти відповідь через пошук в архівах форуму ви плануєте розмістити на.

 2. Спробуйте знайти відповідь за допомогою функції пошуку в Інтернеті.

 3. Спробуйте знайти відповідь у керівництві.

 4. Спробуйте знайти відповідь у FAQ.

 5. Спробуйте знайти відповідь на огляд або експериментів.

 6. Спробуйте знайти відповідь, задаючи досвідчений друг.

 7. Якщо ви програміст, спробуйте знайти відповідь, читаючи вихідний код.

Коли ви ставите ваше запитання, показувати те, що ви зробили це в першу чергу, це допоможе довести, що ти не бути лінивим губки і витрачати час на людей. А ще краще, показувати, що ви дізналися від нього ці речі. Нам подобається відповідати на питання людей, які продемонстрували, що вони можуть вчитися на них відповіді.

Використовуйте тактику, як робити Google пошук по тексту всі повідомлення про помилку ви отримуєте (пошук Google груп, а також веб-сторінок). Це може також прийняти вас прямо, щоб виправити документацію або потік розсилки відповідаючи на ваше запитання. Навіть якщо цього не відбудеться, сказав: "Я в пошуковій системі Google на наступну фразу, але нічого не отримали, які виглядали перспективними" хороша річ, щоб зробити по електронній пошті або новини повідомлень з проханням про допомогу, якщо тільки тому, що він записує те, що шукає виграв " т допомогти. Це також допоможе направити інших людей з подібними проблемами в ваш потік, пов'язуючи умови пошуку до того, що ми сподіваємося, буде ваша проблема і дозвіл потоку.

Не поспішайте. Не чекайте, щоб бути в змозі вирішувати складні проблеми з дещо секунд погуглити. Прочитати і зрозуміти часто задають питання, відпочити, розслабитися і дати деякі проблеми думки, перш ніж звернутися експерти. Повірте, вони будуть в змозі сказати, від вашого запитання, як багато читати і думати, що ти зробив, і буде більш готова допомогти, якщо ви приїхали підготовлені. Не відразу звільнити весь ваш арсенал питань тільки тому, що ваш перший пошук виявився не відповідає (або занадто багато).

Підготуйте своє питання. Продумайте все як слід. Поспішне звучать запитання отримати відповіді поспішно, або взагалі жодної. Чим більше ви робите, щоб продемонструвати, що надівши думки і зусилля у вирішенні вашої проблеми, перш ніж звертатися за допомогою, тим більш імовірно, що ви насправді отримати допомогу.

Остерігайтеся того, щоб просити неправильний питання. Якщо ви запитаєте, яке засноване на помилкових припущеннях, J. Random Hacker, досить імовірно, відповість марно буквальний відповідь, думаючи, "Дурне питання...", і сподівається, що досвід, отримати те, що ви просили, а не те, що вам потрібно навчу вас урок.

Ніколи не вважайте, ви маєте право на відповідь. Ви не, ти не в кінці кінців, платити за послуги. Ви отримаєте відповідь, якщо ви отримуєте його, задаючи істотний, цікавий і наводить на роздуми питання - той, який непрямим чином сприяє досвід спільноти, а не просто пасивно вимагає знання від інших.

З іншого боку, даючи зрозуміти, що ви здатні і готові допомогти у процесі розробки рішення є дуже хорошим початком. "Чи буде хтось надати покажчик?", "Те, що мій приклад не вистачає?" І "Те, що сайт повинен я перевірив?", Швидше за все, отримаєте відповідь, ніж "Просимо Вас надсилати точні процедури я повинен використовувати.", Тому що ви даючи зрозуміти, що ви дійсно готові, щоб завершити процес, якщо хтось може просто направити вас в правильному напрямку.

Коли запитуєте

Виберіть форум уважно

Будьте уважні у виборі, де задати своє питання. Ви, ймовірно, будуть ігноруватися, або списані як невдахи, якщо ви:

 • задайте своє запитання на форумі, де це не по темі

 • після дуже елементарне питання в форум, де обговорюються складні технічні питання, як очікується, або навпаки

 • хрест-повідомлення занадто багато різних новин

 • після особистої електронної пошти тому, хто не є вашим знайомим, ні особистої відповідальності за вирішення Вашої проблеми

Хакери здути питання, які неналежним цільової для того, щоб спробувати захистити свої канали зв'язку з тонуть в недоречності. Ви ж не хочете, щоб це сталося з вами.

Перший крок, тому, щоб знайти правильний форум. Знову ж, Google та інших веб-пошуку методів вашого друга. Використовуйте їх, щоб знайти веб-сторінки проекту, найбільш тісно пов'язаних з устаткуванням або програмним забезпеченням дає вам труднощі. Зазвичай він буде мати посилання на FAQ (часто задаються) перелік та списки розсилки проекту та їх архіви. Ці списки розсилки остаточного місця, щоб піти по допомогу, якщо ваші власні зусилля (включаючи прочитання цих часто задаються питання ви знайшли), не знайти вас рішення. Сторінка проекту також може описувати помилку, процедури звітності, або мати посилання на один, і якщо так, то слідувати йому.

Зйомка з електронною поштою, щоб людина або форум, який ви не знайомі з небезпечно в кращому випадку. Наприклад, не думайте, що автор інформативною веб-сторінці хоче бути безкоштовний консультант. Не робити оптимістичні припущення про те, на ваше питання будуть раді - якщо ви не впевнені, пошліть його в іншому місці, або утриматися від відправки на всіх.

При виборі веб-форуму, дискусійною групи або списку розсилки, не довіряють ім'я саме по собі занадто далеко, шукати відповіді або статут, щоб підтвердити своє питання по темі. Прочитайте деякі з задньої трафіку, перш ніж відправляти тому вам відчути, як все зробити там. Справді, це дуже хороша ідея, щоб зробити пошук за ключовим словом слів, що відносяться до вашої проблеми в групі новин або архіви списків розсилки, перш ніж залишати повідомлення. Вона може вам відповісти, і якщо це не допоможе вам сформулювати краще запитання.

Чи не дробовик вибуху всі доступні канали допомоги відразу, що це як кричати і дратує людей. Крок через них тихо.

Знайте, що ваша тема! Одна з класичних помилок ставить питання про Windows, Unix або програмний інтерфейс у форумі, присвяченому мови або бібліотеку або портативний інструмент на обох. Якщо ви не розумієте, чому це помилка, ви б краще з не задаючи жодних питань взагалі поки не вийде.

Загалом, питань і обраних громадський форум, швидше за все, отримати корисні відповіді, ніж аналогічні питання приватної. Є кілька причин для цього. Одним з них є просто розмір пулу потенційних респондентів. Іншим прикладом є розмір аудиторії, хакери вважають за краще відповідати на питання, які навчають людей, ніж багато питань обслуговує тільки деякі з них.

Зрозуміло, що кваліфіковані хакери і автори популярних програм вже отримують більше, ніж їх справедлива частка неправильно цільових повідомлень. При додаванні в потік, можна в крайньому випадку навіть тією соломинкою, яка ламає спину верблюда - досить кілька разів, учасники популярних проектів відкликали свою підтримку, тому що побічний збиток у вигляді непотрібного поштового трафіку на їх особові рахунки стала нестерпною.

Веб-і IRC-форуми для початківців часто дозволяють отримати швидку відповідь

Ваша місцева група користувачів або ваш дистрибутив, можуть рекламувати веб-форум або IRC-канал, де новачки можуть отримати допомогу. (В не-англійських-говорящих країнах новачка форумах ще більш імовірно, списки розсилки.) Це хороші перші місця, щоб запитати, особливо якщо ви думаєте, що, можливо, спіткнувся відносно простий або загальна проблема. Рекламований канал IRC є відкритим запрошенням задавати питання там, і часто отримують відповіді в режимі реального часу.

Насправді, якщо у вас є програма, яка дає вам проблеми з дистрибутива (як це прийнято зараз), може бути, краще запитати на форумі дистрибутива / список перед тим, проект програми форуму / список. Хакери проект може просто сказати: "використовувати наші збірки".

Перед відправкою на будь-який веб-форумі, перевірте, якщо у нього є функція пошуку. Якщо це так, спробуйте пару пошук за ключовими словами за те, як ваша проблема, він просто може допомогти. Якщо ви зробили загальний веб-пошуку до (як має бути), шукати повідомлення на форумі в будь-якому випадку, ваш веб-широка пошукова система не може мати все в цьому форумі проіндексований останнім часом.

Існує зростаюча тенденція по проектам зробити підтримку користувачів через веб-форум і IRC-канал, з електронною поштою захищені більше для розвитку руху. Так що дивіться на ті канали, в першу чергу при пошуках конкретних проектів допомоги.

В якості другого кроку, використовуйте списки розсилки проектів

Якщо проект має список розсилки для розробників, напишіть в список розсилки, а не окремим розробникам, навіть якщо ви вважаєте, що знаєте, хто може краще відповісти на ваше запитання. Перевірте документацію по проекту і його головній сторінці на адресу списку розсилки проекту, і використовувати його. Є кілька вагомих причин для цього політика:

 • Будь-яке питання, досить хороший, щоб попросити одного розробника буде також мати значення для всієї групи. Навпаки, якщо ви підозрюєте, що ваше запитання занадто дурний для списку розсилки, це не привід, щоб переслідувати окремих розробників.

 • Задавати питання в списку розподіляє навантаження між розробниками. Індивідуальний розробник (особливо якщо він керівник проекту) може бути занадто зайнятий, щоб відповісти на ваші запитання.

 • Більшість списків розсилки знаходяться в архіві і архівах індексуються пошуковими системами. Якщо задати своє питання по-листа, і це відповів, майбутній позивач міг знайти ваше запитання і відповідь в Інтернеті, замість того, щоб просити його знову.

 • Якщо деякі питання розглядаються на запит часто, розробники можуть використовувати цю інформацію для покращення документації або самого програмного забезпечення, щоб бути більш зрозумілим. Але якщо ці питання задаються в приватному порядку, ніхто не має повної картини того, що питання задають найчастіше.

Якщо проект має як "користувач" і "розробник" (або "хакерів"), список розсилки та веб-форумі, і ви не на злом коду, запитайте в "користувач" список / форуму. Не думайте, що ви будете вітати на розробника список, в якому вони, ймовірно, щоб випробувати ваше запитання, як шум порушуючи їх розробник трафіку.

Однак, якщо ви впевнені, що ваше запитання не є тривіальним, і ви не отримаєте відповідь в "користувач" списку / форумі протягом декількох днів, спробуйте "розробник" один. Ви, було б доцільно, щоб ховатися там кілька днів, перш ніж відправляти, щоб дізнатися місцеві звичаї (насправді це хороший рада на будь-яке приватне або напів-приватних списку).

Якщо ви не можете знайти список розсилки проекту адресу, але тільки побачити адресу служби технічної підтримки проекту, йти вперед і написати супроводжуючий. Але навіть у цьому випадку не думайте, що список розсилки не існує. Згадка у вашій електронній пошті, що ви намагалися і не змогли знайти відповідний список розсилки. Також відзначимо, що Ви не заперечуєте, щоб мати ваше повідомлення направляється до інших людей. (Багато хто вважає, що приватна електронна пошта повинна залишатися приватною, навіть якщо нічого секретного в ній. Допускаючи ваше повідомлення буде направлено вам дати вашому кореспонденту вибір про те, як обробляти електронну пошту).

Використовуйте значущі, конкретні заголовки теми

У списки розсилки, групи новин і веб-форуми, заголовок теми ваша прекрасна можливість привернути увагу кваліфікованих експертів в 50 символів. Не витрачайте його на лепет типу «Будь ласка, допоможи мені» (не кажучи вже про "Будь ласка, допоможіть!"; Повідомлення з такими темами, які отримують відкидається рефлекс). Не намагайтеся вразити нас глибиною своїх страждань; використовувати простір для максимально короткого опису проблеми, а не.

Один хороший угоду з оформлення тим повідомлень, що використовується багатьма службами технічної підтримки, є "об'єкт - відхилення". "Об'єкт" задає, що річ або групу речей виникають проблеми, а частина "відхилення" описує відхилення від очікуваного поведінки.

Вона дивилася на те, що він робить, злегка погойдуючись. - Недоумок!

Довідка Відео не працює належним чином на моєму ноутбуці!

Smart:

X.org 6.8.1 потворний курсор миші, Fooware MV1005 VID. Чіпсет

Smarter:

X.org 6.8.1 курсор миші на Fooware MV1005 VID. Чипсет - це потворний

Процес написання "об'єкт-відхилення" опис допоможе вам організувати своє мислення про проблему більш детально. Що стосується? Тільки курсор миші або інші графічні елементи теж? Це характерні для X.org версії X? У версії 6.8.1? Це характерні для Fooware відео чіпсетів? Для моделювання MV1005? Хакер, який вважає, що результат можна відразу зрозуміти, що саме у вас виникли проблеми з і у вас проблеми, на перший погляд.

Загалом, уявіть собі, дивлячись на індекс архіву питання, тільки з предметом відображення ліній. Зробіть темі відображати ваше запитання досить добре, що наступний хлопець пошуку архіву з питанням схожі на ваші матимуть можливість стежити за потоком до відповіді, а не розміщення питання ще раз.

Якщо ви ставите запитання у відповідь, не забудьте змінити рядок теми, щоб вказати, що ви задаєте питання. Тема лінія, яка виглядає як "Re: Тест" або "Re: нова помилка", менш імовірно, щоб залучити корисних кількість уваги. Крім того, штампи цитати попередніх повідомлень до мінімуму відповідно до cluing нових читачів.

Не просто натисніть хакерівdivвідповідь на список повідомлень, щоб почати зовсім нову нитку. Це буде обмежувати вашу аудиторію. Деякі поштові клієнти, як песик, дозволяють користувачеві сортувати за дискусіями, а потім сховатися повідомлення в темі, звертаючи нитку. Люди, які цього ніколи не побачить Ваше повідомлення.

Зміна предмета недостатньо. Mutt та, можливо, іншим читачам поштою, дивиться на іншу інформацію в заголовку електронної пошти, щоб призначити його на потік, а не тема. Замість того, щоб почати абсолютно нову електронну пошту.

На Web-форумах правила належної практики трохи відрізняється, тому що повідомлення, як правило, набагато більш тісно пов'язаний з конкретної теми обговорення і часто невидимі за межами цих ниток. Зміна предмета, коли ставите запитання у відповідь не є суттєвим. Не всі форуми навіть дозволяють окремі сюжетні лінії на відповіді, і майже ніхто не читає їх, коли вони роблять. Тим не менш, задати питання у відповідь, це сумнівна практика сама по собі, тому що він буде розглядати лише ті, хто дивляться цю тему. Тому, якщо ви впевнені, що хочете запитати тільки люди в даний час в потоці, почати нову.

Зробити це легко відповісти

Оздоблювальні запит з "Будь ласка, надішліть відповідь на..." робить це дуже малоймовірно, що ви отримаєте відповідь. Якщо ви не можете бути стурбовані, щоб зайняти ще декілька секунд, необхідних для створення правильного Reply-To заголовок у вашій поштової програми, ми не можемо бути стурбовані, щоб зайняти ще кілька секунд, щоб подумати про вашу проблему. Якщо ваша поштова програма не дозволяє цього, краще поштової програми. Якщо ваша операційна система не підтримує поштові програми, які дозволяють це, краще операційної системи.

У веб-форумах, з проханням відповісти по електронній пошті прямо грубим, якщо Ви впевнені, що інформація може бути чутливим (і хтось, з невідомої причини, дозвольте вас, але не весь форум знає). Якщо ви хочете електронній пошті копію, коли хтось відповідає в темі, запит про те, що веб-форум відправити, ця можливість підтримується практично скрізь під параметри, як "Спостерігати за цією темою», «відправити по електронній пошті на відповідь" і т.д.

Пишіть ясно, граматичні, коректно прописані мову

Ми виявили, з досвіду, що люди, які недбало і неакуратно письменники, як правило, також недбало і неакуратно на мислення і кодування (досить часто, щоб робити ставки, у всякому разі). Відповідаючи на питання для недбалим і неакуратним мислителі не корисним, ми вважаємо за краще проводити час в іншому місці.

Таким чином висловити ваше питання ясно і так важливо. Якщо ви не можете бути стурбовані, щоб зробити це, ми не можемо бути стурбовані, щоб звернути увагу. Проведіть додаткові зусилля, щоб відполірувати свою мову. Вона не повинна бути жорсткою або формально - по суті, хакерська культура цінує неформальні, жаргонних і з почуттям гумору мову, яка використовується з точністю. Але це має бути точним, там повинен бути певний ознака того, що ви думаєте, і звертають увагу.

Орфографії, знаки пунктуації, і скористатися правильно. Не плутайте "своїх" з "це", "вільні" з "втратити" або "дискретна" з "стриманий". Не вводьте в ALL CAPS, це читається як крик і вважається грубістю. (All-штанах лише трохи менше дратує, як це важко читати. Алан Кокс може зійти з рук, але ви не можете.)

Загалом, якщо ви напишете, як напівграмотний бовдур ви, мабуть, будуть ігноруватися. Тому не використовуйте для обміну миттєвими повідомленнями ярлики. Правопис "ви" як "і" робить вас схожими на напівграмотних бовдура для збереження цілих два натискання клавіш. Гірше того: написання сценарію, як l33t дитячий hax0r абсолютний поцілунок смерті і гарантує вам нічого не отримає, але кам'яним мовчанням (чи, в кращому випадку, акумуляція порцію презирства і сарказму) у відповідь.

Якщо ви задаєте питання у форумі, який не використовує свою рідну мову, ви отримуєте обмежена кількість слабину на орфографічні і граматичні помилки - але ніяких додаткових слабину взагалі за лінь (і так, ми зазвичай можна побачити, що різниця). Крім того, якщо ви знаєте, що ваші мови респондента є, писати по-англійськи. Зайнятий хакери, як правило, просто промийте питання мови вони не розуміють, а англійська мова є робочою мовою в Інтернеті. При написанні англійською мовою ви звести до мінімуму ймовірність того, що ваше запитання буде видалено непрочитаними.

Якщо ви пишете англійською, але він є другою мовою для вас, це гарна форма, щоб попередити потенційних respondants потенційних труднощів мову і можливості для отримання навколо них. Приклади:

 • Англійська не є моєю рідною мовою, будь ласка, помилки виправдання друку.

 • Якщо ви говорите $ МОВА, будь ласка, напишіть / PM мене, я, можливо, буде потрібна допомога переклад на моє запитання.

 • Я знайомий з технічної точки зору, але деякі сленгові вирази та ідіоми важко для мене.

 • Я відповідав на моє запитання в $ мова та англійська мова. Я буду радий перевести відповіді, якщо ви використовуєте тільки один або інший.

Надіслати запитання в доступних, стандартних форматів

Якщо ви зробите ваше питання штучно важко читати, це більш ймовірно, будуть передані на користь того, що це не так. Тому

 • Відправити пошту простий текст, а не HTML. (Це не важко вимкнути HTML ). Подальше обговорення того, чому це хороша практика.

 • MIME вкладень, як правило, добре, але тільки якщо вони є реальним змістом (наприклад, додається вихідний файл або патч), а не просто шаблонний породжених поштовий клієнт (наприклад, ще одна копія повідомлення).

 • Не посилайте по електронній пошті, в якому цілі абзаци є однією многосвязной перенесених рядків. (Це робить його дуже важко відповісти тільки частину повідомлення.) Припустимо, що ваші респонденти будуть читати пошту на 80-значний широкий відображає текст і встановити перенесення рядків, відповідно, менше, ніж до 80.

 • Однак, не обернути даних (наприклад, файл журналу звалища або стенограми сесії) в будь фіксованої ширини колонки. Дані повинні бути включені як є, так що респонденти можуть бути впевнені, що вони бачать, що ви бачили.

 • Не надсилати MIME Quoted-Printable кодування англійською мовою форуму. Ця кодування може знадобитися, якщо Ви відправляєте на мові ASCII не поширюється, але багато електронною поштою агенти не підтримують його. Коли вони ламаються, всі ті = 20 символів, розкиданих по тексту потворні і відволікаючу - або може активно саботувати семантики тексту.

 • Ніколи, ніколи не очікували хакерів, щоб мати можливість читати замкнутий пропрієтарні формати документів, як Microsoft Word або Excel. Більшість хакерів реагують на них приблизно так само, як якщо б до того, купа паруючого гною свиней кинули на порозі. Навіть тоді, коли вони можуть впоратися, вони проти того, щоб зробити це.

 • Якщо ви відправляєте по електронній пошті з комп'ютера Windows, вимкніть проблематично Microsoft, "Smart Quotes" особливість (З Сервіс> Параметри автозаміни, зніміть прапорець смарт котирування по Автоформат при вводі.). Це так ви уникнете окроплення зайві символи через пошту.

 • У Web-форумах не зловживайте "смайлик" і "HTML" функції (якщо вони присутні). Смайлик або два, як правило, добре, але кольорові фантазії текст прагне змусити людей думати, що ви кульгавий. Серйозно надмірного смайликів і кольору і шрифти змусить вас відірватися як giggly дівчинка-підліток, яка зазвичай не дуже гарна ідея, якщо ви більше зацікавлені в сексі, ніж відповідей.

Якщо ви використовуєте графічний користувачеві інтерфейс поштового клієнта, наприклад, Netscape Messenger, MS Outlook, або їм подібні, будьте обережні, що він може порушувати ці правила при роботі з налаштуваннями за замовчуванням. Більшість таких клієнтів є меню на основі "View Source" команди. Використовуйте це на щось у вашому відправлені папки, перевірка відправки простого тексту без зайвих додається мразь.

Будьте точні і інформативні про вашу проблему

 • Опишіть симптоми проблеми або помилка ретельно і чітко.

 • Опишіть середовище, в якому вона виникає (машина, ОС, програми, що завгодно). Забезпечити розподіл постачальника і рівень випуску (наприклад: "Fedora Core 7", "Slackware 9.1" і т.д.).

 • Опишіть проведене вами дослідження при спробах зрозуміти проблему перш, ніж задавати питання.

 • Опишіть діагностичні кроки, які ви прийняли, щоб спробувати і ізоляції проблеми перш, ніж задавати питання.

 • Опишіть можливості відповідних останніх змін на вашому комп'ютері або конфігурації програмного забезпечення.

 • Якщо це взагалі можливо, дають можливість відтворити проблему в контрольованому середовищі.

Робіть все можливе, щоб передбачити питання хакер попросить, і відповідати на них заздалегідь у вашій проханням про допомогу.

Надання хакерів можливість відтворити проблему в контрольованому середовищі, що особливо важливо, якщо ви повідомляєте, що ви думаєте, це помилка в коді. Коли ви це зробите, ваші шанси отримати корисний відповідь, і швидкість, з якою ви, швидше за все, отримаєте відповідь, що, як поліпшити надзвичайно.

Саймон Tatham написав відмінну есе під назвою Як ефективно повідомляти про помилки. Я настійно рекомендую вам прочитати її.

Обсяг не точність

Ви повинні бути точні і інформативні. Це кінець не обслуговується просто скидання великих обсягів коду або даних в допомозі запиту. Якщо у вас великий, складний тест, який ламає програми, підбирайте його і зробити його якомога менше.

Це корисно, принаймні з трьох причин. Перше: розглядається вкладати зусилля зі спрощення питання робить це більш ймовірно, що ви отримаєте відповідь, два: спрощення питання підвищує ймовірність того, ви отримаєте корисний відповідь. Третє: в процесі переробки повідомлення про помилку, ви можете розробити виправлення або тимчасове рішення самостійно.

Не поспішайте стверджувати, що ви знайшли помилку

Якщо у вас виникли проблеми з частиною програмного забезпечення, не стверджують, що Ви знайшли помилку, якщо ви не дуже впевнені в своїй землі. Підказка: якщо ви можете надати вихідний код патч, який виправляє цю проблему, або регресивне тестування з попередньою версією, демонструє неправильну поведінку, ви, ймовірно, не впевнений, що достатньо. Це відноситься і до веб-сторінок і документів, теж, якщо ви знайшли документації "помилка", ви повинні поставляти заміна тексту і сторінки, які він повинен йти далі.

Пам'ятайте, що є багато інших користувачів, які не відчувають проблеми. В іншому випадку ви б дізналися про це при читанні документації та пошуку в Інтернеті (ви ж робити, що до скаржитися, чи не так?). Це означає, що досить імовірно, саме ви робите щось неправильно, а не програмного забезпечення.

Люди, які писали програми роботи дуже важко змусити його працювати якомога краще. Якщо ви стверджуєте, що знайшли помилку, ви будете під сумнів їх компетенції, які можуть образити деяких з них, навіть якщо ви праві. Це особливо недипломатично кричати "помилка" в рядку теми.

Задаючи своє питання, то краще писати, як ніби ви припускаю, що ви робите щось неправильно, навіть якщо ви впевнені, приватний ви знайшли помилку. Якщо дійсно є помилка, ви почуєте про це у відповіді. Грати так, що супроводжують хочуть вибачитися перед вами, якщо помилка є реальним, а не так, що ви повинні їм вибачення, якщо ви зіпсували.

Grovelling не є заміною для робити домашнє завдання

Деякі люди, які отримують, що вони не повинні вести себе грубо або гордовито, вимагаючи відповіді, відступати до протилежної крайності низькопоклонство. "Я знаю, я просто жалюгідний невдаха новачок, але...". Це відволікає і марним. Це особливо дратує, коли це в поєднанні з невизначеністю з приводу актуальних проблем.

Не витрачайте свій час, і наші, на сиру примату політики. Замість цього, представити факти і фону на ваше запитання так ясно, як ви можете. Це кращий спосіб, щоб позиціонувати себе, ніж плазування.

Іноді веб-форумах є окремі місця для новачків питання. Якщо ви відчуваєте, у вас є питання новачка, тільки туди. Але не принижуватися і там.

Описуйте симптоми проблеми, а не свої припущення

Це не корисно сказати хакерам, що ви думаєте, що викликає Ваші проблеми. (Якщо ваші діагностичні теорії були такі гарячі речі, ви б консалтингової допомоги в інших?) Отже, переконайтеся, що ви говорите їм сировину ознаки того, що йде не так, а не свої інтерпретації та теорії. Нехай роблять інтерпретації та діагностики. Якщо ви вважаєте, важливо заявити свою здогадку, чітко маркувати її як такої і описати, чому це відповідь не працює для вас.

Вона дивилася на те, що він робить, злегка погойдуючись. - Недоумок!

Я отримую назад до спини SIG11 помилки компіляції ядра, і підозрюю, волосся тріщина на одній материнській платі сліди. Який найкращий спосіб перевірити це?

Smart:

Мій саморобний K6/233 на FIC-PA2007 плати (VIA Apollo VP2 чіпсета) з 256 Мб PC133 SDRAM Corsair починає отримувати часті помилки SIG11 близько 20 хвилин після включення в ході компіляції ядра, але не в перші 20 хвилин. Перезавантаження не перезапускає годинник, але відключення ніч робить. Обмін оперативної пам'яті все це не допомогло. Відповідна частина типового журналу сесії компіляції таким чином.

З попередньої точки, здається важким для багатьох людей зрозуміти, ось фраза, щоб нагадати вам: "Все це діагности з Міссурі". Це офіційний девіз американського штату є "Покажи мені" (заробив в 1899 році, коли конгресмен Віллард Д. Вандівера сказав: "Я приїхав з країни, що викликає кукурудза, бавовна і cockleburs і демократи, і пінистий красномовство ні переконує і не задовольняє мене. Я зі штату Міссурі. Ти повинен показати мені. ") У випадку, діагности, це питання не скептицизм, а буквальний, функціональна необхідність, щоб побачити все, що якомога ближче до того ж сировина докази того, що ви бачите, а не на здогадки і резюме. Покажіть нам.

Описуйте симптоми проблеми в хронологічному порядку

Ключі найкорисніший в з'ясувати те, що пішло не так часто лежать в подіях безпосередньо перед. Отже, ваш обліковий запис повинен точно описати, що ви зробили, і те, що машини і програмного забезпечення зробили, що ведуть до обвал. У разі командного рядка процесів, що мають журнал сесії (наприклад, за допомогою сценарію утиліти) і з посиланням на відповідні двадцяти ліній дуже корисним.

Якщо програма, яка вибухнула на вас має опції діагностики (наприклад,-V для докладного), спробуйте вибрати параметри, які будуть додавати корисну інформацію налагодження в стенограмі. Пам'ятайте, що більше не обов'язково краще, спробуйте вибрати рівень налагодження, які будуть інформувати, а не потонути читача в сміття.

Якщо ваш аккаунт закінчує тим, що довго (більше, ніж про чотирьох пунктах), було б корисно, щоб коротко сформулювати проблему нагорі, потім слідують з хронологічній історії. Таким чином, хакери будуть знати, що стежити за читанням вашого профілю.

Описуйте мета, а не крок

Якщо ви намагаєтеся з'ясувати, як зробити щось (на відміну від повідомлення про помилку), починайте з опису мети. Тільки в цьому випадку описується конкретний крок до нього, що ви заблоковані на.

Часто люди, які потребують технічної допомоги, повинні на високому рівні мети в розумі і застрягли на тому, що вони думають, що це один конкретний шлях до мети. Вони приходять за допомогою в крок, але не розуміють, що шлях неправильний. Це може зайняти немало зусиль, щоб обійти це.

Вона дивилася на те, що він робить, злегка погойдуючись. - Недоумок!

Як мені отримати кольору палітри по програмі FooDraw прийняти шістнадцяткове значення RGB?

Smart:

Я намагаюся замінити таблицю кольорів у зображенні зі значеннями мій вибір. В даний час єдиним способом я можу бачити це зробити шляхом редагування кожної таблиці слот, але я не можу отримати вибору кольору в FooDraw прийняти шістнадцяткове значення RGB.

Друга версія питання розумний. Це дозволяє відповісти, що пропонує інструмент краще підходить для цього завдання.

Не просіть людей відповідати на особисту адресу електронної пошти

Хакери вірити рішення проблем має бути громадським, прозорий процес, при якому перша спроба відповісти на це питання може і повинна бути виправлена, якщо хтось більш знаючий зауважує, що він є неповним або неправильним. Крім того, помічники отримати їх винагороду за те, що респонденти від сторонніх очей, бути компетентним і знаючим своїх однолітків.

Коли ви просите для приватних відповідь, ви обидва порушення процесу і нагороди. Не робіть цього. Це вибір респондента чи відповісти в приватному порядку, - і якщо він це зробить, це, як правило, тому що він вважає, що питання надто погано сформовані або очевидної, щоб бути цікавим для інших.

Існує одне невелике виключення з цього правила. Якщо ви думаєте, питання в тому, що ви, ймовірно, отримати багато відповідей, що всі близькі, то магія слова "по електронній пошті мені, і я буду підсумовувати відповіді на групу". Він ввічливо, щоб спробувати зберегти список розсилки новин або потік практично однакові проводки - але ви повинні стримати обіцянку підвести підсумки.

Будьте відкритими по відношенню ваше питання

Відкриті питання, як правило, сприймаються як відкриті раковини часу. Ті люди, швидше за все, буде в змозі дати вам корисний відповідь, також зайняті люди (якщо тільки тому, що вони беруть на себе більшу частину роботи). Такі люди мають алергію на відкриті раковини часу, тому вони, як правило, алергія на відкриті запитання.

Ви, швидше за все, отримати корисний відповідь, якщо ви явним про те, що ви хочете зробити респондентів (забезпечувати покажчики, відправте код, перевірити патч, що завгодно). Це дозволить зосередити свої зусилля і беззастережно покласти зверху на час і енергію, відповідач повинен виділити, щоб допомогти вам. Це добре.

Щоб зрозуміти світ експерти жити, думати, спеціальних знань і рясні ресурси і час, щоб відповісти, як дефіцитний один. Чим менше часу ви неявно зобов'язання просити, тим більше у Вас шансів отримати відповідь від когось дійсно хороший і дуже зайнятий.

Так що корисно сформулювати ваше запитання, щоб мінімізувати час, необхідний для зобов'язань експерта виставити, - але часто це не те ж саме, спрощення питання. Так, наприклад, "Ви мені покажчик на хороший опис X?", Як правило, розумніші, ніж питання "могли б ви пояснити X, будь ласка?». Якщо у вас є код несправності, як правило, розумніші, щоб попросити когось, щоб пояснити, що трапилося з ним, ніж просити когось, щоб це виправити.

Коли запитують про код

Не просіть інших налагодити ваш зламаний код, не даючи натяк якою проблемою вони повинні шукати. Ваші кілька сотень рядків коду, кажучи: "це не працює", допоможе вам ігноруються. Ваші десятка рядків коду, кажучи: "після рядка 7 я очікував побачити оо, але <y> відбулося, а" набагато більше шансів отримати вам відповідь.

Найбільш ефективний спосіб, щоб бути точним про код проблема полягає в забезпеченні мінімального помилку, демонструючи тесту. Що таке мінімальний тест? Це ілюстрація проблеми, досить код виявляють небажану поведінку і не більше того. Як зробити мінімальний тест? Якщо ви знаєте, що рядок або частина коду виробляє проблемна поведінка, зробити його копію і додати досить підтримувати код, щоб провести повний приклад (тобто досить того, що джерелом є прийнятним для компілятор / інтерпретатор / все, що додаток обробляє його). Якщо ви не можете звузити це до конкретного розділу, зробити копію вихідного коду і почати видалення блоків, які не впливають на проблемна поведінка. Чим менше ваш мінімальний тест, тим краще (див. розділ «Обсяг не точність" ).

Створення справді невеликий мінімальний тест не завжди буде можливо, але намагається це хороша дисципліна. Це може допомогти вам дізнатися, що вам потрібно, щоб вирішити цю проблему на свій розсуд - і навіть тоді, коли цього не відбувається, хакери хотіли б бачити, що ви намагалися. Це зробить їх більш тісного співробітництва.

Якщо ви просто хочете перевірки коду, сказати, як багато попереду, і не забудьте згадати, які області ви вважаєте, може особливо потрібні огляд і чому.

Не розміщуйте домашню питання

Хакери в цьому досягли успіху домашніх питань, більшість з нас зробили їх самі. Ці питання є для вас вийшло, так що ви дізнаєтеся з цього досвіду. Це нормально попросити підказки, але не для всього рішення.

Якщо ви підозрюєте, були прийняті домашні питання, але не можете вирішити це в будь-якому випадку, спробуйте задати на форумі групи користувачів або (в крайньому випадку) в "користувач" списку / форумі проекту. У той час як хакери будуть визначити це, деякі просунуті користувачі можуть по крайней мере, дати вам підказку.

Видаляти безглуздо запитів

Не піддавайтеся спокусі закрити прохання про допомогу з семантично порожній питання типу "Чи може хто-небудь допомогти мені?" або "Чи є відповідь?" Перше: якщо ви написали опис проблеми на півдорозі грамотно, наприклад, стьобаний на питання, в кращому випадку зайві. По-друге, тому, що вони зайві, хакерам знайти їх дратує - і, ймовірно, повернуться логічно бездоганним, але зневажливе відповіді на кшталт "Так, ви можете надати допомогу" і "Ні, не допоможе вам."

Загалом, з проханням да-або-нема питань хороша річ, щоб уникнути, якщо ви не хочете так-чи-ні відповіді.

Не прапор на Ваше питання як "Строковий", навіть якщо це для вас

Це ваша проблема, а не наша. Стверджуючи, терміновість, швидше за все, буде контрпродуктивно: більшість хакерів просто видаляти такі повідомлення як грубі і егоїстичні спроби викликати негайне і особливої уваги.

Існує одна напів-виняток. Це може бути варто відзначити, якщо ви використовуєте програми в деяких гучних місце, яке хакери захопитися, в такому випадку, якщо ви перебуваєте під тиском часу, а ви говорите так ввічливо, люди можуть отримати зацікавлені, щоб відповісти швидше.

Це дуже ризиковано, що потрібно зробити, однак, через хакерів метрики, що є захоплюючим, ймовірно, відрізняється від вашого. Проводка від Міжнародної космічної станції буде кваліфікуватися, наприклад, розміщення, але від імені доброго самопочуття благодійних чи політичних причин майже напевно немає. Насправді, розміщення "Терміново: Допоможіть мені врятувати нечіткі ущільнення дитину!" буде надійно вас уникати або вилають навіть хакерів, які думають, нечіткі ущільнення дитини дуже важливі.

Якщо ви виявили цю загадкову, перечитайте решту цього ніби кілька разів, поки ви розумієте, що, перш ніж відправляти нічого.

Люб'язність ніколи не зашкодить, і іноді допомагає

Будьте ввічливі. Використовуйте "Будь ласка" і "Спасибі за увагу» або «Дякуємо за вашу увагу". Проясніть, ви цінуєте час люди проводять допомогти вам безкоштовно.

Чесно кажучи, це не так важливо, як (і не може замінити) бути граматичний, ясність, точність і описові, уникаючи власних форматів і т.д.; хакерів в цілому скоріше отримати кілька різким, але технічно різким повідомлення про помилку, ніж ввічливе невизначеності. (Якщо це головоломки ви пам'ятаєте, що ми цінуємо питання, що він вчить нас.)

Однак, якщо у Вас є свої технічні качок в ряд, ввічливість дійсно збільшує ваші шанси на отримання корисних відповідей.

(Слід зазначити, що тільки серйозне заперечення ми отримали від ветеранів хакерів цей документ є по відношенню до нашої попередньої рекомендацією використовувати "Спасибо заранее». Деякі хакери відчуваю, що це має на увазі намір не дякувати нікого після цього. Ми рекомендуємо вам сказати "Спасибо заранее" перший і подяки респондентам після цього, або експрес-ввічливість по-іншому, наприклад, кажучи: "Спасибі за увагу» або «Дякуємо за вашу увагу".)

Наступні з коротку записку за рішенням

Повідомити після того, як проблема була вирішена для всіх, хто допоміг вам, нехай вони знають, як він вийшов, і подякувати їм знову за їхню допомогу. Якщо проблема не привертала загальний інтерес в списку розсилки або телеконференції, це буде доречно розмістити наступних там.

Оптимально, відповідь має бути в потоці, створені на вихідний питання розміщення, і повинні були 'FIXED', 'РІШЕННЯ' або настільки ж очевидно тег в рядку теми. У списках розсилки з швидкий поворот, потенційний респондент, хто бачить нитка про "Проблема X", що закінчуються на "Проблема X - Виправлена помилка" не знає, щоб не витрачати його / її час навіть читання потоків (якщо він (а)) особисто знаходить Проблема X цікаво) і тому може використати цей час вирішення різних проблем.

Ваш заголовок не повинен бути довгим і грає, просто "Привіт - це була невдалою мережевий кабель!Спасибі всім. - Білл "був би краще, ніж нічого. Справді, коротким і солодким резюме краще, ніж довга дисертація, якщо рішення має реальну технічну глибину. Скажіть, що дія вирішити проблему, але вам не потрібно повторити всю послідовність пошуку несправностей.

Для завдань з деякої глибини, доцільно розмістити резюме по усуненню історії. Опишіть своє підсумкове заяву проблема. Опишіть, що працював в якості рішення, і вказати уникнути тупиків після цього. Тупиків повинні прийти після правильного рішення та інші матеріали, резюме, а не перетворення наступних в детективну історію. Назвіть імена людей, які допомогли вам, ви будете дружити так.

Крім того, що ввічливий і інформативним, такого роду наступних допоможе іншим пошуку архіву mailing-list/newsgroup/forum точно знати, яке рішення допомогло вам, і таким чином може їм допомогти.

Нарешті, і не в останню чергу, такого роду наступних допомагає всім, хто допомагав відчувати задовольняє сенс закриття про цю проблему. Якщо ви не технар або хакером себе, довіряйте нам, що це почуття дуже важливо для гуру та експертів ви натиснули на допомогу. Проблема розповіді, що слід від невирішених в небуття розчаровують речі, хакери свербіж, щоб побачити їх вирішити. Доброї волі, що подряпини свербіж, що приносить вам буде дуже корисно для вас наступного разу потрібно ставити питання.

Пquotequot;це/liНе просіть людей відповідати на особисту адресу електронної поштиdiv class=одумайте, як ви могли б дати іншим з тією ж проблемою в майбутньому. Запитайте себе, якщо документація або FAQ патч допоможе, і якщо відповідь так відправити цей патч на супроводжуючого.

Серед хакерів, такого хорошого поведінки наступних насправді більш важливим, ніж звичайна ввічливість. Це, як ви отримаєте репутацію добре грати з іншими, що може бути дуже цінним активом.

Як інтерпретувати відповіді

RTFM і STFW: як тобі сказати вже серйозно облажались

Існує давня і освятив традиція: якщо ви отримуєте відповідь, яка свідчить: "RTFM", людина, яка думає, що вам слід читати The Fucking Manual. Він або вона майже напевно прав. Прочитайте його.

RTFM є молодший родич. Якщо ви отримуєте відповідь "STFW", людина, яка думає, що вам повинні були обшукані The Fucking Web. Він або вона майже напевно прав. Шукайте. (М'який варіант, це коли вам кажуть, що "Google є вашим другом!")

У веб-форуми, Ви можете також сказати, щоб шукати архіви форуму. Насправді, хтось навіть може бути так ласкаві надати покажчик на попередній потоці, в якому ця проблема була вирішена. Але не покладайтеся на це увагу, зробити архів, пошук, перш ніж запитувати.

Часто людина говорить вам, щоб зробити пошук має ручний або веб-сторінки з інформацією, вам потрібно відкрити, і, дивлячись на нього, як він чи вона типів. Ці відповіді означають, що він думає, що (а) необхідну інформацію легко знайти, і (б) ви дізнаєтеся більше, якщо Ви шукаєте інформацію, ніж якщо він наповнює вас.

Ви не повинні ображатися на це, по хакер стандартів, ваш респондент показує вам грубі роду повагу, просто не ігнорує вас. Замість цього слід бути вдячними за цю бабусю доброти.

Якщо ви не розумієте...

Якщо ви не розумієте, відповідь, не відразу прийти в норму потреби в уточненні. Використовуйте ті ж інструменти, які ви використовували, щоб спробувати відповісти на вихідний питання (керівництва, FAQ, в Інтернеті, кваліфіковані друзів), щоб зрозуміти відповідь. Потім, якщо вам все одно доведеться звернутися за роз'яснення, показувати, що ви дізналися.

Наприклад, припустимо, я вам скажу: "Схоже, у вас є застрягли zentry, потрібно очистити його". Тоді: ось поганий питання подальших: «Що таке zentry?" Ось хороший питання подальших: «Добре, я читав сторінці і zentries лише згадані в-г-р і перемикачів.Жоден з них нічого не говорить про звільнення zentries. Це одне з цих або я щось тут відсутній? "

Робота з хамством

Багато чого з того, що виглядає як грубість в колах хакер не призначено, щоб дати злочину. Скоріше, цей твір прямий, наскрізний, дурниця-зв'язку стилі, що є природним для людей, які більше стурбовані рішенням проблем, ніж робити інші відчувають себе сухо і комфортно.

Коли ви сприймаєте грубістю, постарайтеся реагувати спокійно. Якщо хтось справді діє, воно досить імовірно, старший чоловік у списку або новин або форум закликає його або її на це. Якщо цього не відбудеться, і ви втратите свій характер, цілком імовірно, що людина, якій ви втратите на поводився в рамках норм хакерського співтовариства, і ви буде розглянуто на вині. Це буде боляче ваші шанси на отримання інформації, або ви хочете допомогти.

З іншого боку, ви будете час від часу запускати через грубість і позерство, що цілком безоплатно. Зворотний бік вище, що це прийнятна форма плескати справжні злочинці досить складно, аналізуючи їх негідну поведінку з різким словесним скальпелем. Будьте дуже, дуже впевнені в своїй землі, перш ніж ви спробуєте це зробити, однак. Кордон між виправлення безкультур'я і почала безглуздий flamewar досить тонкий, що самі хакери нерідко натрапляємо на ньому, якщо ви новачок або аутсайдер, ваші шанси уникнути такої помилки є низькими. Якщо ви після цього інформацію, а не розвага, краще, щоб ваші пальці від клавіатури, ніж ризикувати цим.

(Деякі люди стверджують, що багато хакерів мають легку форму аутизму або синдрому Аспергера, а насправді не вистачає деяких мозку схема, яка змащує "нормальний" людський соціальної взаємодії. Це може або не може бути правдою. Якщо ви не хакер себе, це може допомогти вам впоратися з нашими дивацтвами, якщо ви думаєте про нас як функції головного мозку. Ідіть прямо вперед. Ми не дбаємо, ми хотіли бути те, що це ми, і, як правило, здоровий скептицизм з приводу клінічних міток).

У наступному розділі ми поговоримо про іншу проблему, свого роду "грубості", ви побачите, коли ви погано себе вести.

С не реагує як невдаха

Швидше за все вам зіпсувати кілька разів на форумах хакерів - таким чином, описаних в цій статті, або аналогічні. І ви будете точно знати, як ви облажались, можливо, з барвистими відступів. В публіці.

Коли це відбувається, найгірше, що ви можете зробити, скиглити про досвід, стверджують, що на словах напад, вимагають вибачень, крик, затримайте дихання, загрожують позови, скарги на роботодавців людей, залишають сидіння унітазу вгору, і т.д. Замість цього, Ось що ви робите:

Змиріться з цим. Це нормально. Насправді, це здорово і доречно.

Спільнота стандарти не підтримують самі: вони підтримуються людей, активно застосовуючи їх, мабуть, у громадських місцях. Не нити, що всі критики повинні були бути передані через приватний адресу електронної пошти: Це не так, як вона працює. І це не корисно наполягати на тому, як ви особисто образив, коли хтось коментарі, що один з ваших вимог було неправильно, або що його погляди відрізняються. Це невдаха відносини.

Там були хакер форуми, на яких, з деяких помилкове почуття гіпер-ввічливості, учасникам заборонено розміщувати будь-які зачіпки з чужих повідомлень, і сказав: "Не говори нічого, якщо ви не бажають, щоб допомогти користувачеві". В результаті догляду clueful учасників інших змушує їх спуститися в безглуздий лепет, і став непотрібним, так як технічні форуми.

Перебільшено «дружніх» (саме таким чином) або корисним: Виберіть один.

Пам'ятайте: коли цей хакер говорить вам, що ви облажались, і (як би грубо) говорить вам не зробити це знову, він діє з міркувань (1), то і (2) спільнота його. Було б набагато легше йому ігнорувати вас і фільтрувати вас зі свого життя. Якщо ви не можете керувати, щоб бути вдячними, принаймні трохи гідності, не нити і не очікувати розглядатися як з тендітної лялькою лише тому, що ви новачок з театрально гіперчутливою душею і ілюзіями про право.

Іноді люди нападуть на вас особисто, вогонь без видимих причин, і т.д., навіть якщо ви не зіпсувати (або тільки п'яний в своїй уяві). В цьому випадку, скаржачись на це шлях до дійсно зіпсувати.

Ці flamers або ламери, які не мають поняття, але вважають себе експертами, або потенційні психологи тестування ви зіпсувати. Іншим читачам або ігнорувати їх, або знайти способи впоратися з ними самостійно. Поведінка flamers "створює проблеми для самих себе, що не потрібно торкатися вас.

Не дозволяйте собі бути втягнутими в flamewar теж. Більшість полум'я краще ігнорувати - після того як ви перевірили, чи є вони дійсно вогонь, а не покажчик на дорозі, в якому ви облажались, і не розумно зашифровані відповіді на реальні питання (це відбувається, а).

Питання не ставити

Ось кілька класичних дурних питань, і що хакери думають, коли вони не відповідати на них.

Q: Де можна знайти програму або ресурс X?

Q: Як я можу використовувати X зробити Y?

Q: Як я можу налаштувати командного рядка?

Питання: Чи можу я конвертувати документ AcmeCorp в файл TeX використанням Bass-O-Matic конвертер файлів?

Питання: Моя {програма, конфігурація, SQL заяву} не працює

Q: У мене виникли проблеми з моїй машині Windows.Чи можете ви допомогти?

Q: Моя програма не працює.Я думаю, що система X об'єкт не працює.

Q: У мене проблеми з установкою Linux або X. Чи можете ви допомогти?

Q: Як я можу зламати корінь / вкрасти каналу ОПС привілеї / прочитати чиюсь адресу електронної пошти?

П:

Де я можу знайти програму або ресурс X?

А:

Те ж саме місце, де я знайду його, дурень - на іншому кінці веб-пошуку. Ghod, не всі знають, як використовувати Google ще?

П:

Як я можу використовувати X зробити Y?

А:

Якщо те, що ви хочете зробити Y, ви повинні поставити це питання без попереднього припускаючи використання методів, які можуть бути доцільними. Питання такого виду часто вказують на людину, яка не просто знають про X, але плутати про те, що проблеми у них вирішуються і занадто зациклені на деталях своєї конкретної ситуації. Як правило, краще ігнорувати таких людей, поки вони визначають свої проблеми краще.

П:

Як я можу налаштувати командного рядка?

А:

Якщо ви достатньо розумні, щоб поставити це питання, ви досить розумні, щоб RTFM і дізнатися себе.

П:

Чи можу я конвертувати документ AcmeCorp в файл TeX використанням Bass-O-Matic конвертер файлів?

А:

Спробуйте і переконаєтеся. Якщо ви це зробили, ви б (а) дізнатися відповідь, і (б) припинити витрачати свій час.

П:

Моя {програма, конфігурація, SQL заяву} не працює

А:

Це не питання, і я не зацікавлений в грі двадцять питань, щоб вирвати ваш актуальне питання з вас - у мене є справи важливіші. Побачивши щось на зразок цього, моя реакція, як правило, одного з наступних дій:

 • чи є у вас щось ще додати до цього?

 • О, це дуже погано, я сподіваюся, ви отримаєте її виправити.

 • і це саме те, що зі мною робити?

П:

У мене проблеми з моїй машині Windows. Чи можете ви допомогти?

А:

Так. Додайте, що сміття та встановити Microsoft з відкритим вихідним кодом операційної системи, як Linux або BSD.

Примітка: Ви можете задати питання, пов'язані з ОС Windows машини, якщо вони про програму, яка має офіційний Windows, складання, або взаємодіє з ОС Windows машин (наприклад, Samba). Просто не дивуйтеся відповіді, що проблема з Windows, а не програма, так як Windows, так зламана, що в цілому це дуже часто буває.

П:

Моя програма не працює. Я думаю, що система X об'єкт не працює.

А:

Хоча цілком можливо, що ви перший, хто помітив явний дефіцит в системних виклики та бібліотеках активно використовується сотні або тисячі людей, це набагато більш імовірно, що ви абсолютно неосвічені. Надзвичайний претензії вимагають екстраординарних доказів, коли ви зробити заяву, як цей, ви повинні створити його резервну копію з чіткими і вичерпними документації разі помилки.

П:

У мене виникли проблеми з установкою Linux або X. Чи можете ви допомогти?

А:

Ні, я б потрібно безпосередній доступ до комп'ютера для усунення цього. Запитайте ваших місцевих груп користувачів Linux для практичної допомоги. (Ви можете знайти список груп користувачів.)

Примітка: питання про встановлення Linux можуть бути доречними, якщо ви на форум або список розсилки про той чи інший розподіл, і проблема полягає в тому, що дистрибутив, або на локальних груп користувачів форумів. В цьому випадку, не забудьте точно описати подробиці збою. Але не обережний пошук по-перше, з "Linux" і всі підозрілі частини обладнання.

П:

Як я можу зламати корінь / вкрасти каналу ОПС привілеї / прочитати чиюсь адресу електронної пошти?

А:

Ви дно життя для бажаючих робити такі речі і придурок за питання хакер, щоб допомогти вам.

Хороші і погані питання

Нарешті, я збираюся показати, як ставити питання в інтелектуальному шляху наприклад, пари питань про ту ж проблему, один запитав нерозумно і один розумний спосіб.

Нерозумно: Де я можу знайти матеріал про Фунлі Flurbamatic?

Це питання просто напрошується на "STFW" як відповідь.

Smart: я використовував Google, щоб спробувати знайти "Foonly Flurbamatic 2600" в Інтернеті, але корисних посилань не отримав. Чи можу я отримати покажчик на інформацію про програмування цього пристрою?

Це одне вже STFWed, і здається, що він міг би бути реальною проблемою.

Нерозумно: Я не можу отримати код з проекту Foo для компіляції. Чому це працює?

Позивач вважає, що хтось інший облажався. Зарозумілий Git...

Правильно: Код проекту Foo не компілюється в ОС Nulix версії 6.2. Я читав FAQ, але це не має нічого в ній близько ОС Nulix проблем. Ось стенограма моєї компіляції; воно те, що я зробив?

Позивач вказав середу, прочитав часто задають питання, показує помилки, і не бере на себе його проблеми чужу провину. Це можна було б приділити трохи уваги.

Нерозумно: У мене проблеми з материнською платою. Чи може хто-небудь допомогти?

Відповідь J. Random Hacker на це може бути "правою.Вам потрібно відрижки та підгузків, також? " слід удар видалити ключ.

Правильно: Я спробував X, Y, Z і S2464 на материнській платі. Коли це не спрацювало, я спробував A, B і C. Зверніть увагу на цікавий симптом, коли я намагався C. Очевидно, що в florbish grommicking, але результат не те, що можна було очікувати. Які звичайні причини grommicking на Athlon MP плати? Хто-небудь є ідеї для кількох тестів я можу запустити придавити проблему?

Ця людина, з іншого боку, здається гідною відповіддю. Він / вона демонструє рішення задач розвідки, а не пасивного очікування відповіді на падіння з висоти.

В останньому питанні зверніть увагу на тонке, але важлива відмінність між вимогою: «Дайте мені відповідь" і "Будь ласка, допоможіть мені зрозуміти, які додаткові діагностичні я можу працювати для досягнення просвітління."

Насправді, форма, що останнє питання в значній мірі грунтується на реальних подіях, які відбулися в серпні 2001 року на Linux-ядро списку розсилки (lkml). Я (Ерік) був одним задати питання того часу. Я бачив таємничі зависання на материнській платі Tyan S2462. Список членів поставила важливу інформацію я повинен їх вирішувати.

Ставлячи питання так, як я зробив, я дав людям їжу для роздумів, і я зробив його легким і привабливим для них втручатися. Я продемонстрував повагу до здатності своїх колег і запросив їх провести консультації зі мною на рівних. Я також продемонстрував повагу до вартості їх час, кажучи їм, тупиків я вже бігти вниз.

Потім, коли я подякував усім, і зауважив, наскільки добре цей процес працював, lkml членів відзначили, що він подумав, що працював не тому, що я "ім'я" в цьому списку, а тому, що я задав питання в правильній формі.

Хакери в деяких відносинах дуже безжальним меритократії, я впевнений, що він був прав, і що якщо б я вів себе, як губка, я був би палали або ігнорувати незалежно від того, хто я такий. Його пропозицію, що я пишу на весь цей інцидент як інструкція до інших безпосередньо призвели до складу даного керівництва.

Якщо ви не можете отримати відповідь

Якщо ви не можете отримати відповідь, будь ласка, не приймайте це на свій рахунок, що ми не відчуваємо, що ми можемо Вам допомогти. Іноді члени групи запитав, чи може просто не знаю відповіді. Жодної відповіді не те ж саме, як ігноруються, правда, важко помітити різницю ззовні.

Загалом, просто повторно надіслати своє запитання є поганою ідеєю. Це буде розглядатися як безглуздо дратує. Майте терпіння: людина з відповіддю може бути в іншому часовому поясі, а спить. Або це може бути, що ваш питання не було чітко сформований з самого початку.

Є й інші джерела допомоги ви можете піти, часто джерела краще адаптовані до потреб новачка.

Є багато інтернет і локальних груп користувачів, які є ентузіастами про програмне забезпечення, навіть якщо вони ніколи не писали програмне забезпечення самостійно. Ці групи часто формуються так, що люди можуть допомагати один одному і допомогти новим користувачам.

Є також безліч комерційних компаній, ви можете укласти контракт з про допомогу, і великі і маленькі (Red Hat і SpikeSource два з найбільш відомих, є багато інших). Не лякайтесь на ідеї того, щоб платити за трохи допомогти! Зрештою, якщо ваш автомобіль двигун вибухає прокладка головки, швидше за все, ви повинні взяти його в ремонтну майстерню і заплатити, щоб отримати її виправити. Навіть якщо програмне забезпечення не буде коштувати вам нічого, ви не можете очікувати, що підтримка завжди дається даром.

Для популярного програмного забезпечення, як Linux, є по крайней мере, 10000 користувачів за розробником. Це просто неможливо для однієї людини для обробки звернень в службу підтримки з більш ніж 10 000 користувачів. Пам'ятайте, що навіть якщо вам доведеться платити за підтримку, ви як і раніше платять набагато менше, ніж якщо б вам довелося купити програмне забезпечення, а також (і підтримка закритого програмного забезпечення, як правило, більш дорогими і менш компетентним, ніж підтримка з відкритим вихідним кодом).

Як відповідати на питання в шляхи сполучення

Бути ніжною. Проблема стресу, пов'язаного може змусити людей здаватися грубим або дурним, навіть якщо це не так.

Відповідь на перше злочинець в автономному режимі. Існує не потрібно публічне приниження для тих, хто, можливо, зробили чесну помилку. Реальний новачок може не знати, як шукати архіви або де зберігаються FAQ або розміщені.

Якщо ви не знаєте напевно, так сказати! Неправильно, але авторитетний звучить відповідь гірше, ніж взагалі жодної. Не направляйте будь вниз по хибному шляху просто тому що це весело звучати як експерт. Будьте скромні й чесні; подавати хороший приклад і для запитує і ваших колег.

Якщо ви не можете допомогти, не заважайте. Не жартуйте з приводу процедур, які могли б сміття налаштування користувача - поганий сік може інтерпретувати їх як інструкції.

Задавайте питання, щоб виявити більш докладної інформації. Якщо ви добре на це, позивач дізнається щось - і так ви теж. Спробуйте перетворити поганий питання в хороший; пам'ятаю, як ми всі новачки відразу.

У той час бурмотів RTFM іноді виправданий, коли відповідь на когось, хто тільки ледачий сльота, покажчик на документацію (навіть якщо це всього лише пропозиція для Google ключову фразу), тим краще.

Якщо ви збираєтеся відповісти на питання, взагалі, дати хороше значення. Не пропонуйте заплутано обхідні шляхи, коли хтось використовує той інструмент або підхід. Запропонувати хороший інструмент. Переформуліруйте питання.

Допоможіть спільноті ознайомитися з питанням. Якщо виставити хороший питання, запитайте себе: "Як би відповідну документацію або FAQ доведеться міняти, так що ніхто не має відповіді на цей раз?" Потім відправити патч до документа супроводжуючого.

Якщо ви провели дослідження, щоб відповісти на питання, продемонструвати свої навички, а не писати, як ніби ви витягли відповідь з ваших прикладом. Відповідаючи на одне хороше запитання, як годування голодних їжу одна людина, але навчити їх дослідницьких навичок на прикладі показати їм, як вирощувати корм для життя.

Інші ресурси

Якщо вам потрібні інструкції в основи того, як персональні комп'ютери, Unix та Інтернет роботу, див Unix та Інтернет Основи HOWTO.

Коли ви відпустите програмного забезпечення або писати патчі для програмного забезпечення, намагайтеся дотримуватися викладених у практиці HOWTO випуску програмного забезпечення.

Подяки

Евелін Мітчел сприяли деякі приклади дурних запитань і надихнула "Як дати хороший відповідь» розділу. Михайло Рамендік сприяли деякі особливо цінні пропозиції по поліпшенню.